جمعه, 28 تير 1398
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۰۵/۲۶ 
  • کد خبر : ۳۲۴۱
پیام تبریك شهردار برازجان بمناسبت سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی
پیام تبریک شهردار برازجان بمناسبت سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی
اسرا در چنگال دژخیمان خود سرود آزادی اند و آزادگان جهان آن را زمزمه می کنند.(امام خمینی ره )
بیست و ششمین  روز از مرداد ماه یادآور بازگشت سرافرازانه آزادگان به میهن در سال 1369 و فرصتی برای مرور رشادت‌های این غیور مردان است.
هنگامی که دشمن بعثی عراق، به ‌اشاره و حمایت سردمداران استکبار جهانی به خیال خام خود برای ضربه زدن به نظام نوپای جمهوری اسلامی و فتح سرزمین پرشکوه ایران، بخش‌هایی از سرزمین ما را مورد حمله قرار‌داد، خیل عظیمی از مردم دلاور و قهرمان ایران، اعم از پیر و جوان و نوجوان، چه زن و چه مرد، غیرتمندانه برای دفاع از دین و ناموس و سرزمین خود راهی پیکار با متجاوزینی شدند که از جانب اربابانشان، تا بن دندان مسلح گردیده بودند. این قهرمانان تاریخ وطن رفتند تا مانع پیشروی دشمن پست و زبونی شوند که آمده بود تا عقده‌ی حقارت ناشی از به زانو درآمدن اربابانش در برابر قیام ملت ایران به رهبری خمینی کبیر در بهمن ۵۷ را جبران کند. اما جوانان ایرانی حماسه‌ای ساختند که تا دنیا دنیاست بر تارک تاریخ خواهد درخشید. جوانانی که هرچند سابقه نظامی نداشتند اما با ایمان و عزمی استوار توانستند حسرت دست اندازی به این آب و خاک را بر دل دشمن و حامیانش بگذارند.
سال‌های آسمانی دفاع مقدس با رشادت‌ها و جانبازی‌های جوانان این مرز و بوم برای همیشه در دل تاریخ ثبت شد تا دیگر هیچ دشمنی به خود حتی جرأت فکر کردن به دست‌اندازی به این مرز پرگهر را ندهد.
در میان رشادت‌های رزمندگان اسلام در سال‌های دفاع مقدس ایستادگی و مقاومت عزتمندانه و بی‌نظیر آزادگان سرافراز برگ زرین و درخشانی بود که حیرت جهانیان را به دنبال داشت. آزادمردانی که در سخت‌ترین شرایط اردوگاه‌های عراق، در زیر شکنجه‌های وحشیانه خصم دون‌مایه، پایمردی کردند تا ثابت کنند در اسارت ظاهری نیز خود را رزمنده و مدافع ایران عزیزمان می‌دانند و الحق که این پایمردی آزادگان و سال‌ها تحمل درد و رنج جانبازان کم از شهادت ندارد.
و چه زیبا این فرهنگ ناب مقاومت و ایستادگی در برابر کفر و ظلم، امروز به بهترین وجه به نسل امروز جوانان این کشور به ارث رسیده است که اگر روزی آزادگان در برابر دشمن، سر خم نکردند و برای همیشه ماندگار شدند و اگر روزی آزادگان عزیز  با دست بسته در دل دشمن مرگ بر صدام گفتند، امروز هم جوانان رعنا و رشید کشورمان به اجانب و زورگویان اجازه نخواهند داد چشم طمع به وجبی از خاک کشورمان بدوزند. این فرزندان رشید وطن ثابت کردند که به تأسی از مولایشان حسین(ع) سر می‌دهند اما سر خم نمی‌کنند.
یاد و خاطره همه شهیدان راه عزت و آزادی ایران اسلامی را گرامی می‌داریم و در برابر ایثار و بزرگی جانبازان، آزادگان و ایثارگرانی که برای حفظ کیان و استقلال میهن و خدمت به مردم قهرمان ایران -به فراخور تکلیف- ادای دین کرده و میکنند- سر ارادت فرود می‌آوریم و این روز بزرگ را به ملت قهرمان ایران، آزادگان سرفراز و به‌ویژه همکاران ارزشمندمان حاج محراب بنافی عزیز حاج سیدحسن محمدی ،حاج عدنان غانمی تبریک و تهنیت عرض می کنم.
امید که توفیق بیابیم حافظ آرمان شهدا و پاسدار حرمت ایثارگران و آزادگان سربلند دوران عشق و ایثار و یادگاران دفاع مقدس باشیم.

محمدحسن محمدی- شهردار برازجان

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.2.1.0
    V5.2.1.0