سه‌شنبه, 12 فروردين 1399
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ 
  • کد خبر : ۳۳۵۹
شمارش معكوس برای بازگشت هیجان به بوستان آزادی: زیپ‌لاین برازجان، اولین در استان!

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر برازجان: بوستان آزادی برازجان که در میان شهروندان به پارک شهید گنجی معروف است را می‌توان یکی از مراکز تفریحی شهر برازجان دانست که اغلب شهروندان خاطرات خوبی از آن در ذهن دارند.

در گذشته‌های نه چندان دور این پارک روزانه میزبان شمار زیادی از شهروندان بود که ساعات مفرحی را در کنار خانواده میگذراندند.

شهر بازی مستقر در مجاورت این پارک نیز فضای مناسبی برای گذران اوقات فراغت کودکان و نوجوانان بود که متاسفانه این پارک و شهربازی به دلایل مختلفی از رونق افتاد و مدتهای طولانی در محاق خاموشی فرو رفت.

با پیگیری مهندس محمدی شهردار برازجان و تلاش شبانه‌روزی پرسنل شهرداری، مدتی است که طرح باززنده‌سازی این پارک در دستور کار شهرداری برازجان قرار گرفته و مراحل بازسازی و احیای آن با سرعت خوبی در حال انجام است.

محمدحسن محمدی شهردار برازجان در این خصوص میگوید: شهر زیبایمان برازجان در طول تاریخ همواره یکی از سکونتگاههای مهم مناطق شمالی خلیج فارس بوده و بخاطر موقعیت ویژه‌اش همواره از رونق خاصی برخوردار بوده است. مردم نجیب و مهربان برازجان همیشه نقش پررنگی در حراست از خاک پاک ایران در مرزهای خلیج تا ابد فارس داشته اند. چنین مردمانی شایسته‌ی بهترین خدمتها هستند و تا سرحد توان باید برای رفاه و آسایش آنها تلاش کرد. بر همین اساس ما و مجموعه‌ی همکارانمان که در شهرداری برازجان افتخار خدمت به همشهریان عزیزمان را یافته‌ایم تلاش میکنیم در حد توان مجموعه‌ی شهرداری، خدمتی شایسته به شهروندان عزیز برازجانی ارائه کنیم و طرح باز زنده سازی و احیای بوستان آزادی به عنوان پارک قدیمی شهر نیز در همین راستاست.

در این طرح بنا داریم پارک قدیمی شهر که مدتهاست تقریبا از چرخه‌ی خدمت به شهروندان خارج شده را احیا کرده، آن را به مکان مناسبی برای تفریح و گذران اوقات فراغت شهروندان و گردشگران تبدیل کنیم. در این طرح، فضای سبز و تفریحی این پارک دستخوش تغییرات اساسی خواهد گردید و با شکل و شمایلی جدید و زیبا به بهره‌برداری خواهد رسید.

مهندس محمدی در خصوص شهربازی این پارک نیز گفت: شهربازی این پارک نیز متاسفانه مدتهاست که از رونق افتاده است. در این طرح به حول و قوه‌ی الهی نسبت به تجهیز و بهینه‌سازی شهربازی نیز اقدام خواهد شد تا دوباره شاهد شور و هیجان و هلهله‌ی شادی کودکانمان در این شهربازی باشیم.

شهردار برازجان در بخش پایانی این گفتگو از یک اتفاق جدید و جذاب در پارک خبر داد و گفت:

در راستای احیای بوستان آزادی، طرح احداث زیپ‌لاین که یک بازی بسیار مفرح‌ و هیجان‌انگیز است نیز در حال اجراست که امید می‌رود شور و هیجان خاصی به این پارک ببخشد.

محمدحسن محمدی درخصوص مشخصات این طرح گفت: پروژه‌ی احداث زیپ‌لاین برای نخستین بار در استان بوشهر در شهر برازجان اتفاق می‌افتد و مورد مشابه آن نه تنها در استان بوشهر اجرا نشده بلکه از برخی جنبه‌ها در منطقه‌ی جنوب کشور نیز منحصر به فرد است چرا که موارد مشابه موجود در شهر شیراز از دو لاین برخوردارند اما پروژه‌ی زیپ‌لاین برازجان در سه لاین موازی طراحی شده و در حال اجراست.

مهندس محمدی شهردار برازجان در خصوص زمان اجرای این پروژه نیز گفت: بخش مهمی از فاز اجرایی این طرح به انجام رسیده و عملیات پایه‌گذاری و نصب خطوط نیز انجام شده است. با وجود حساسیتی که نسبت به ایمن‌سازی طرح احساس میکردیم عملیات تست اولیه‌ی ایمنی طرح نیز به انجام رسیده است. با روندی که در پیشبرد برنامه‌ها داریم امیدواریم به زودی مراحل پایانی اجرایی طرح و دریافت گواهی‌های استاندارد نیز به سرانجام برسد و این خدمت کوچک مورد توجه و رضایت شهروندان عزیز برازجانی قرار بگیرد.

 

امتیاز :  ۴.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    5.5.4.0
    V5.5.4.0